keywordtool nedir

KeywordTool Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Keywordtool Nedir, Nasıl Kullanılır?

KeywordTool nedir? Keywordtool bir Anahtar kelime bulma Aracıdır. Herhangi bir konu için yüzlerce alakalı anahtar kelimeleri oluşturmak için Google Otomatik Tamamlama’yı kullanan ücretsiz çevrimiçi anahtar kelime araştırma aracıdır.

Google Otomatik Tamamlama, Google Arama’da kullanılan bir özelliktir. Amacı, Google’daki kullanıcılar tarafından yapılan aramaları hızlandırmaktır. Google, YouTube, Bing, Amazon, eBay, Play Store, Instagram ve Twitter’dan veriler sunar.

Keywordtool ücretli mi?

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki seçeneklidir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı Alternatifi olarak yaygın biçimde kullanılmaktadır. Keywordtool nedir, bu aracı detaylı incelemeden önce özellikle SEO kavramları arasında yer alan ”focus keywords” nedir öğrenelim.

Focus Keywords Nedir?

Focus keywords, son dönemde çok popüler ve önemli bir kavram haline gelmiştir ve anlamı odak anahtar kelimelerdir. Bu kelimeleri bu araçla arayıp bulmak gerçekten kolaydır ve mümkündür.

KeywordTool Ne İçin Kullanılır?

KeywordTool, Anahtar Kelime Aracı, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya en iyi alternatiftir. Özellikle Google Suggest’ten binlerce yararlı anahtar kelimeyi birkaç saniyede ayıklamak için kullanılır.

 

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Google Ads ürününün bir parçası olduğundan, bir Google Ads hesabınız yoksa ve reklamlar için ödeme yapmıyorsanız Anahtar Kelime Planlayıcı’yı artık kullanamazsınız. Önceden bu imkan herkese açık sunuluyordu.

Online Anahtar Kelime Bulucu Keywordtool

Öte yandan, online anahtar kelime bulucu KeywordTool, arama motoru optimizasyonu (SEO) için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya ücretsiz bir alternatiftir. Anahtar Kelime Aracını kullanmak için hesap oluşturmanız veya para ödemeniz gerekmez.

 

KeywordTool, Anahtar Kelime Aracı, anahtar kelimeleri doğrudan Google Otomatik Tamamlama’dan alır. Bu nedenle Anahtar Kelime Aracı ile Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da gizlenmiş anahtar kelimeleri de bulabilirsiniz.

KeywordTool Nasıl Kullanılır?

keywordtool nedir
Online Anahtar Kelime Bulucu

Anahtar Kelime Aracının arama kutusuna bir kelime yazın, “Enter” tuşuna basın, araç hemen kök anahtar kelimeniz için yüzlerce hatta binlerce eşleşen anahtar kelime önerisi çekecektir. Burada dil özelleştirmesi yapabilirsiniz. Hangi dilde arama yapmak isterseniz o dili seçebilirsiniz.

Ayrıca bu araç sadece Google için değil başta Youtube ve diğer popüler internet siteleri için de çalışır. Örneğin Google’daki anahtar kelimeleri önerilerini almak için “anahtar kelime” kelimelerini yazalım. (İngilizce versiyon için “keywords” yazabilirsiniz.

Açılan ekranda üç sekme görünür “Anahtar Kelime Önerileri” “Sorular” ve “Edatlar” olmak üzere üç türde sonuç gösteren sekmelerdir bunlar…

 

Birinci sekmede:

l  Anahtar kelime nedir

l  Anahtar kelime bulma

l  Anahtar kelime youtube

l  Anahtar kelime belirleme

l  Anahtar kelime türetme

 

İkinci sekmede:

l  Aağıdakilerden hangisi java anahtar kelimelerinden biri değildir

l  Kaç tane anahtar kelimem olmalı

l  İlgili kelimede kaçıncı sıradayım

l  Doğru anahtar kelime nasıl bulunur

l  Anahtar kelimeler nasıl yazılır

l  Anahtar kelime nasıl yazılır

 

Üçüncü sekmede:

l  Doğru anahtar kelime seçimi

l  Bu kelime ile makale arama

l  Anahtar kelime ile ilgili sorular

l  Anahtar kelime ile hikaye yazma

l  İlgili kelime ile şifreleme

 

Gibi sonuçlar listelenmektedir. Bu sonuçlar aracın ne kadar varyasyonlu ve yararlı sonuçlar getirdiğinin bir göstergesidir. Bu kelime grupları için Arama Hacmi, Trend, TBM (Tıklama Başına Maliyet) ve Rekabet karşılaştırmaları tablolar halinde verilmektedir.

KeywordTool istisnai olarak bazen sınırlı da olsa ücretli versiyondaki bilgileri de ücretsiz olarak verebilmektedir. İçerik anahtar kelime araştırması için bu seo aracı eşsiz özellikler sunmaya ve bunu ücretsiz olarak yapmaya devam etmektedir.

Keywordtool Pro Özellikleri

Anahtar Kelime Aracı KeywordTool Pro versiyonu ücretlidir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nın Gizlediği 1.000 Anahtar Kelimeyi Keşfetmenin ve Arama Hacmi, Rekabet Düzeyi ve Tıklama Başına Maliyet verilerini kullanarak araştırma yapmanın en pratik yöntemlerinden biri olarak gösterilmektedir.

KeywordTool Pro Avantajları

KeywordTool Pro‘yu kullanarak şunları elde edebilirsiniz:

l  Kelime Aracının ücretsiz sürümüne kıyasla iki kat fazla anahtar kelime

l   192 ülkeye, 47.035 ayrı konuma ve 46 dile yerelleştirilebilen % 100 doğru Google arama hacmi

l  % 100 doğru Bing arama hacmi verileri

l  YouTube, Amazon ve eBay anahtar kelimeleri için doğru tahmini arama hacmi

l  Google Ads’deki rekabet düzeyi

l  Google Ads’de önerilen teklif Anahtar kelime listeniz için arama hacmi verileri alma yeteneği

l  Tüm verileri Excel veya CSV dosyasına aktarabilme

 

Pro Business, Pro Plus, Pro Basic paketleri satışa sunulmuş olup, aylık 159 dolar, 79 dolar ve 69 dolar olmak üzere üç fiyat seçeneği ile gelmektedir.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *