moz seo analiz

MOZ SEO Analiz Aracı Nedir?

MOZ Seo Analizi ile Ayrıntılı Seo Analizi

SEO son derece dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gereken işler arasındadır. Özellikle hedeflenen sitenin üstte tutulması için belirli programlardan ve analiz araçlarından destek almak doğru olacaktır. Kullanıcıların SEO amaçlı en çok kullandıkları araçların başında hiç kuşkusuz MOZ SEO aracı gelmektedir.

Kaliteli SEO analiz araçları arasında bulunan MOZ, ücretli olarak hizmet vermektedir. Ancak deneme sürümlerini kullanarak sitenin kontrol edilmesini sağlamak mümkündür.

MOZ SEO Analiz Aracının Özellikleri

MOZ SEO analiz aracının en önemli özelliği anahtar kelime araştırmasını en doğru ve güncel şekilde yapmaktır. Bu sayede hangi anahtar kelimelerin arandığını ve internet araştırmalarında hangi kelimelerin öne çıktığını fark etmek ciddi şekilde kolaylaşmaktadır.

MOZ SEO analiz aracıyla backlinklere bakmak ve verilerden yararlanmak mümkün olurken aynı şekilde site denetimleri gibi verileri de programdan alabilmek olasıdır.

Sonuç olarak MOZ SEO analiz aracı programı ile;

  • Anahtar kelime araştırması yapma,
  • Backlinkler hakkında bilgi edinme
  • Site denetim verilerini görme

İşlemleri basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bilhassa backlinklerin kalitesi açısından MOZ SEO analiz aracından yararlanmanın mümkün olacağını ifade edebiliriz. Sonuç olarak Moz’un en etkin özelliği nedir diyecek olursanız bu bilgilerin sizlere yarar sağlayacağını paylaşmak istiyoruz.

moz seo analiz

 MOZ SEO Programı Ücretleri

MOZ, özellikle ücretli bir SEO aracı‘ dır. Tabii ki bu programın aylık bedeli paketlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak bireysel kullanıcılar için aylık 99 Dolar Pro paketi uygun olabilmektedir. Bunun yanı sıra büyük ölçekli ajans veya şirketlerin kullanımı için 199 dolarlık Pro Plus paketi önerilenler arasındadır. Ayrıca çok daha büyük hedefleri olan işletmelerin 499 Dolar değerindeki MOZ Pro Elite aldıklarını paylaşmak mümkündür.

MOZ’un Avantajları

MOZ programında Crawl analizleri aralıklı olarak devam edecek ve sitenin gidişatı sizlere raporlanacaktır. Ayrıca bu raporları PDF ya da Excel uyumlu hale getirebilir, analiz ve düzenlemeleri buna bağlı olarak devam ettirme fırsatı bulabilirsiniz. Gerek bireysel kullanıcılar gerekse de şirketler tarafından tercih edilen MOZ, ücretli olarak SEO hakkında sizlere yardımcı olan bir programdır.

MOZ’un avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Site içi SEO analizi yapmak
  • Rakip site analizi gerçekleştirmek
  • Sıralama takipleri ve link analizleri servisinden faydalanmak.

Türkiye’de SEO işiyle uğraşan ve istenilen sonucu almak isteyen kişiler Moz gibi programları tercih edebilmekte ve aylık ücret ödeyerek bu şirketlerden hizmet almaktadırlar. Profesyonel olarak Moz’dan yararlanan kişilerin SEO işlerinde zorlanmadıklarını ifade etmek mümkündür. Ayrıca programın sıklıkla tercih edildiğini paylaşmak da isabetli olacaktır.

Sonuç olarak siz de linklerinizin kalitesini ölçebilmek ve anahtar kelime araştırması yapmak için MOZ analiz aracından istifade edebilirsiniz. Bu arada programı satın almadan önce deneme sürümüne göz atmanızı ve duruma göre satın alma işlemi gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *