woorank nedir

Woorank nedir?

Kullanıcılar hem kendi sitelerinin hem de rakip sitelerin ne durumda olduğunu Woorank ile profesyonelce incelemelerde bulunuyor. Woorank nedir, bu seo aracı ile nasıl çalışılır ayrıntılar makalemizde.

Woorank Nedir, Woorank ile SEO Kontrolü

Genel olarak kullanıcıların ilk sordukları soru Woorank nedir? olmaktadır. Kısa bir şekilde ifade etmek gerekirse Woorank, sitenizi ya da rakip siteyi sorguladığınız zaman sorgulama yaptığınız adres hakkında sizlere kapsamlı bilgi vermektedir.

Basit bir şekilde aktaracak olursak Woorank, online, yani çevrimiçi olarak ücretsiz bir şekilde gerek kendi sitenizi gerekse de rakip siteyi incelemeniz için kullanabileceğiniz bir SEO aracıdır. Woorank sayesinde araştırması yapılan web sitelerinin altyapıları kapsamlı bir şekilde incelenebilmektedir. Bunun yanı sıra SEO çalışmalarında çok kritik olan göstergeleri Woorank sayesinde görmek ve sitenin mevcut durumunu kavramak mümkün olmaktadır.

woorank nedir

Woorank ücretsiz mi?

Woorank gerek ücretsiz gerekse de ücretli olarak hizmet veren bir sitedir. Tabii ki analiz aracının ücret ödenmeden kullanılabilen versiyonunda sitede 40 farklı SEO kriterine göre inceleme yapılabilmektedir.

Dilerseniz woorank.com adresine ulaşarak isterseniz kendi siteniz isterseniz de rakip sitelerin SEO analizlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Woorank’ta Neleri Görebilirim?

Woorank’ta sorgulanan bir sitenin aylık ortalama ziyaretçi sayısını öğrenmek mümkündür. Bunun yanı sıra kendi sitenizi ya da rakip siteyi analiz edebilir, Alexa değerini görebilirsiniz. Aynı zamanda Google’da indexlenen sayfa sayısı da yine Woorank tarafından kullanıcılara gösterilmektedir.

Tabii ki tüm bunlarla birlikte Domain, title, keywordlerin kaç karakter olduğu, Robots.txt olup olmadığı, sitemap.xml olup olmadığı da rahat bir şekilde Woorank üzerinden görülebilmektedir.

Woorank ile site hakkında daha pek çok şeyi öğrenmek mümkündür. Bilhassa Google analytics olup olmadığı, W3 Valid olup olmadığı, backlink sayısı, sosyal medya linkleri vb. şeyleri analiz edebileceğinizi de hatırlatmalıyız.

Bu arada Woorank’tan araştırılan sitenin IP adresi, bu siteye benzer adresler ve diğer bilgiler de rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Sonuç olarak Woorank SEO analizi yapmak açısından yararlı ve faydalı bir site olarak dikkat çekmektedir.

Woorank OnPage Seo Kontrolü

Unutmadan Woorank’ın hem SEO Checker hem de Seo audit aracı olduğunu aktaralım. Böylelikle hem analiz yapabilecek hem de siteyle alakalı bütün detaylara rahat bir şekilde erişerek eksiklikleri kapatabilecek, sitenin ön plana çıkmasına müsaade edilebilecektir.

Woorank Ne İşe Yarar?

Woorank’da diğer sitelerde olduğu gibi internette yer alan tüm sitelerde aranmak istenilen site sorgulanabilmektedir. Bununla beraber Woorank’ın kendinden Optimize seçeneği hem kendi sitenizde hem de rakip sitede değiştirilmesi gereken özellikleri gösterir ve bunların nasıl değiştirilebileceğini aktarır. Bu da sizlere ciddi manada büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yine Promote bölümünde Woorank sizlere sosyal medya etkinliğiyle alakalı bilgiler verir. Yani rakip sitenin ya da kendinize ait sitenin sosyal medya karnesini Woorank üzerinden kolay bir şekilde görüntüleyebilir, eksikleri daha rahat kapatabilirsiniz.

Aynı zamanda aratmasını yaptığınız siteye dair iyileştirmeler ve değişiklikler de yine Woorank tarafından sizlere sunulmaktadır.

Woorank Sertifikası

Bu arada kullanıcılar eğitim amaçlı Woorank sertifika alarak daha fazla deneyim sahibi olabilmekte ve SEO bilgilerini artırabilmektedirler. Tabii ki Woorank’ın adresine giriş yaparak bu hususla alakalı bilgi edinebilir, detaylara bakabilirsiniz.

SEO bilindiği üzere zor ve zahmetli bir iştir. Tabii ki işi en iyi şekilde bilmek hedeflenen sitenin en üst düzeye çıkmasını ve eksikliklerinin kapatılmasını sağlar. Bu noktada Woorank gibi hizmetlerden yararlanmak kişilerin yapacakları işi ciddi manada kolaylaştırmaktadır. Özellikle sertifika eğitim programı olan sistemle ilgili bilgi toplayabilirsiniz.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *