skillshare nedir

Skillshare ile Kendinizi Geliştirin

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan e-öğrenme siteleri arasındaki popüler uygulama ile ilgili Skillshare nedir ve nasıl kullanılır soruları en çok merak edilenler arasında yer alır. Pek çok insan hayallerindeki işi yapabilmek için yeniden üniversiteye gitmeyi göze alamayabilir. Bir öğretmen olarak yazılım öğrenme siteleri ile ilgili araştırma yapıyor ya da bir mühendis olarak fotoğraf alanında kendini geliştirme kursları bakıyorsanız Skillshare sizin yanınızda. Hem kendinizi geliştirmek hem yeni bir alanda dersler alabilmek için Skillshare’i kullanabilirsiniz. İçinizdeki sanatı ortaya çıkaracak online eğitim siteleri arasında yer alan Skillshare, tasarım, fotoğraf, illüstrasyon, tipografi ile alakalı online eğitim videoları ve derslere sahip eğitim platformudur.

Skillshare Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Online eğitim siteleri içerisinde yaygın bir şekilde tercih edilen Skillshare, insanların becerilerini başkaları ile paylaşması üzerine kuruludur. Örneğin, sosyal medya pazarlamasını öğrenmek isteyen serbest bir grafik tasarımcıysanız, çevrimiçi pazarlama stratejisinde bir öğretici için tasarım hakkında kendini geliştirme kursları vermeyi kabul edebilirsiniz. Web bilginizi artırmak isteyen bir proje yöneticisiyseniz ve en iyi web yazılım öğrenme siteleri hangileridir diye araştırıyorsanız gönül rahatlığıyla Skillshare’den çevrimiçi veya yüz yüze bir kodlama kursu alabilir, online eğitim videoları ve diğer seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

skillshare nedir

Online eğitim siteleri oluşumlarının yaygınlaşması insanları en iyi e-öğrenme siteleri ve kendini geliştirme kursları hangisidir araştırmasına yönlendiriyor. Skillshare online eğitim videoları ve alanında yetkin öğretmenleri ile kullanıcılara her yerden erişim olanağı sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, odak noktası geçerli bilgi ve becerilerdir. Skillshare dersleri kısa sürelidir ve birçoğuna sınıf projeleri eşlik eder, böylece öğrendiklerinizi hemen uygulayabilirsiniz. Skillshare nedir sorusunu eksiksiz bir şekilde cevaplamak için Skillshare’in nasıl kullanıldığını iyi bilmek gerekir.

Eğitim Platformu Skillshare ücretsiz mi?

Bir öğrenci olarak, skillshare premium olmadan ders alabilirsiniz. Bununla birlikte 10 dolarlık bir ödeme ile skillshare premium satın alabilirsiniz. 10 dolar ile tüm kendini geliştirme kursları kullanıma hazır hale gelir. Bireysel sınıflar için ücret ödemezsiniz. Derslerinizi ücretsiz veya skillshare premium ile yapmak eğitmenlerin sorumluluğundadır.

Bir eğitmen olarak, Skillshare’e başlamak da kolaydır. Premium bir hesaba kaydolursanız, birkaç tıklamayla koca bir sınıfa ders verebilirsiniz. İlk olarak online eğitim videoları yüklenmeli, ardından videoları sınıf erişimine açın ve bu kadar artık siz de e-öğrenme siteleri üzerinden öğretmenlik yapan birisiniz. Sınıf videolarınızın kaç dakikasının öğrenciler tarafından izlendiğine bağlı olarak size ödeme yapılır.

Neden Skillshare Kullanmalıyım?

Skillshare nedir sorusundan daha önemli soru belki de neden skillshare kullanmalıyımdır. Skillshare kullanmanın pek çok faydası bulunur. Bu faydalardan başlıca olanları sizin için derledik.

  1. Eğitim almanın en güncel ve kolay yoludur.

Skillshare’in vizyonu, kariyerlerinizi geliştirmek, günümüz dünyasında ve ekonomisinde çalışma ve başarı fırsatlarını genişletmek için yeni beceriler öğrenmek isteyen herkese eğitim sağlamaktır. Bu, bugün iş piyasasında meydana gelen tüm hızlı değişikliklere ayak uydurmak için yeni şeyler öğrenmek veya becerilerinizi genişletmek için üniversiteye dönmeniz ya da yüksek meblağlar ödememeniz gerektiği anlamına gelir.

  1. Geniş içerik portföyü ile herkese hitap eder.

Tasarım, fotoğraf, film yapımı, animasyon, sanat, kurgusal yazı, metin yazarlığı, iş, pazarlama, sosyal medya, teknik konular, diller, yemek pişirme, yoga, dikiş, tığ işi, mimari ve daha birçok konuyu kapsayan binlerce kurs Skillshare’de yer alır. Örneğin, kendi tasarım işinizi başlatmak istiyorsanız, Illustrator, Photoshop veya InDesign’ın nasıl kullanılacağını öğrenmekten iş planlaması, satış ve pazarlamaya kadar Skillshare’de öğrenebileceğiniz farklı içerikler yer alır. Yetkin öğretmenleriyle yazılım öğrenme siteleri arasından sıyrılan Skillshare tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir.

skillshare ile para kazanma

  1. Bildiklerinizle para kazanırsınız.

Çok şey öğrenmenin yanı sıra, Skillshare’de para da kazanabilirsiniz. Bunun en basit yolu arkadaşlarınızdan birinin Skillshare’e üye olmasını sağlamaktır. Örneğin, bir arkadaşınızın skillshare’e üye olmasını sağladığınızda 1 ay ücretsiz skillshare kullanımı kazanırsınız. Skillshare’de para kazanmanın başka bir yolu da öğretmen olmaktır. Öğretebileceğiniz her konu hakkında Skillshare’de öğretmenlik yapabilirsiniz. Bir yeteneğiniz varsa veya başkalarının öğrenmek isteyebileceği bir şey biliyorsanız, bunu bir kursa dönüştürerek bundan biraz para kazanabilirsiniz. Bir öğretmen, öğrencilerin kurslarını izledikleri dakikalara göre ödeme alır. Gelirinin tamamını Skillshare ile karşılayan öğretmenler bile bulunmaktadır.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *