Powtoon Nedir

Powtoon Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Powtoon Nedir Nasıl Kullanılır?

Gelişmiş animasyon aracı arayanlar popüler uygulama arayanlar sıklıkla Powtoon nedir sorgulamasını yapmakta. Temel olarak animasyon yapma sitesi olarak adlandırılan Powtoon, daha ilgi çekici ve etkileşimi arttırabilmek için içerik oluşturmak için kullanılan animasyon ve sunum programıdır. Powtoon, infographics, çizgi film, slayt tabanlı sunum, powerpoint sunum hazırlama ve animasyon yapma seçeneklerine sahiptir. Video yapma sitesi Powtoon hem öğrenciler hem öğretmenler tarafından zengin içerikli sunumları kolay ve hızlı bir şekilde hazırlamak için kullanılır. Bilhassa öğretmenlerin yaygın olarak kullandığı animasyon yapma programı Powtoon eğlenceli çıkartmalar ve arka planlar ile öğrencilerin dikkatini derse vermelerine yardımcı olur.

powtoon nedir

Powtoon ile Video Hazırlama

Powtoon nedir sorusunun cevabı uygulama kullanılmaya başlanıldıktan sonra detaylı olarak anlaşılır. Powtoon’ın kullanımı son derece kolaydır ve hızlı animasyon yapma konusunda en iyi uygulamalardan biridir. Powtoon en başta ne tür bir video yapmak istediğinizi sorarak başlar. Kullanıcı video, animasyon ya da powerpoint sunum hazırlama seçeneklerinden birini seçer. Seçimden sonra video yapma sitesi Powtoon, giriş bölümünden başlayarak kendi içeriğinizi oluşturmanız için size yol gösterir. Segmenti tıkladığınızda bir grup şablon alternatiflerini görürsünüz. Bir sonraki sahnenizi seçtikten sonra metin kutusu ekleyebilirsiniz.

Komut dosyasına göre slaytlar oluşturabilirsiniz. Her slayt, bir sahneyi ve kodda ana hatlarıyla belirtilen bir fikri temsil eder. Slaytlarınızı kısa tutmaya çalışın, bu şekilde Powtoon’unuza çok sayıda ilginç görsel koyabilirsiniz. Dilediğiniz sahneler içeriğe eklenebilir. Videonuz hazırlanmadan önce metin alanlarını yeniden boyutlandırmayı ve videonun farklı segmentlerini ekleyip kaldırabilirsiniz.

Hepsini bir araya getirmek yeni başlayan biri için yaklaşık 30 dakika sürebilir. Animasyon yapma programı üzerinde çalışarak gittikçe hızlanabilirsiniz. İçeriğinizdeki bir sahnenin görüntülenme süresini uzatabilir veya kısaltabilirsiniz, bir sahnede çok fazla metin olmamasına dikkat edebilirsiniz.

Powtoon ile Video Yapma & Paylaşma

Animasyon yapma sitesi Powtoon ile videolarınıza hikaye ekleyebilir, üzerine bir ses kaydı kaydedebilir veya müzik ekleyebilirsiniz. Ayrıca videonuzu dışa aktarmadan önce önizleyebilirsiniz. Tamamlandığında videonuzu Youtube, Vimeo, Facebook, Wistia ve HubSpot’a aktarabilirsiniz. Biten içerikler MP4, PDF veya PPT dosyası olarak da indirebilirsiniz. Powtoon web tabanlıdır, böylece projelerinize İnternet bağlantısı ve Flash ile herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz.

Neden Seo Araçları Kullanmalıyım?

1) Kaliteli geniş içerik alternatiflerine sahiptir.

Standart sunum araçları yerine ses & video kullanmak, kullanıcıları fikirleri iletmek için metne aşırı bağımlılıktan uzaklaştırır. Bu sayede kullanıcılar, izleyenler için daha ilgi çekici içerikler oluşturabilir. Powtoon’da ögeler ve müzik yüksek kalitededir ayrıca esneklik ve yaratıcılık sağlayacak kadar çeşitlidir. Görüntüleri içe aktarma ve sesli iletiler oluşturma özelliği, kullanıcıların animasyona kendi dokunuşlarını eklemelerine olanak tanır.

2) Arayüzü ve kullanımı kolaydır.

Powtoon’da içerik oluşturmaya başlamak bir hesap oluşturmak kadar kolaydır. PowToon web tabanlı olduğu için indirilecek bir yazılım bulunmaz. PowToon, yeni başlayan kullanıcılar için birçok özelleştirilebilir şablonun yanı sıra daha cesur olanlar için boş bir tuval sunar. Video yapma sitesi PowToon’u kullanmayı öğrenmek, diğer sunum araçlarını öğrenmek kadar kolaydır. Metni, video malzemelerini, karakterleri ve işaretleyicileri basitçe sürükleyip bırakmak, oluşturma işlemini hızlı ve kolay hale getirir.

3) Kullanıcılara teknolojiyi yaratıcı şekilde kullanmayı sağlar.

PowToon, Lynda, Skillshare gibi, gittikçe büyüyen video eğitimleri listesine ve gelişen içerik tabanına sahiptir. Kullanıcıların çalışmalarının ücretsiz sürümde görüntülenmesi için iki seçeneği vardır: animasyonu YouTube’a aktarabilirler veya animasyonu Slayt Gösterisi modunda PowToon’da oynatabilirler. PowToon, kullanıcıların çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan profesyonel görünümlü animasyonlar oluşturmalarını kolaylaştırır.

Animasyon Yapma Programı Powtoon Ücretli Mi?

Animasyon yapma programı olan Powtoon, basit arayüzü, zengin içerikleri ve medya kütüphanesi ile eğitim ve pazarlama alanlarında Powerpoint sunum hazırlama konusunda kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Powtoon nedir ve hangi özelliklere sahiptir öğrenen kullanıcılar programı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirler. Her şeyi denemenize izin veren ücretsiz bir plan sunmasına rağmen animasyon yapma sitesi Powtoon, ücretli üyelik tabanlı bir erişim planı kullanır. Ücretli üyelik yüksek kaliteli içeriklere sahip olmanızı sağlar. Powtoon, farklı çözünürlük, depolama, telif ve diğer seçeneklerle bir dizi fiyatlandırma planına sahiptir.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *