freepik nedir

Freepik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Freepik Nedir ve Freepik ile Yapabilecekleriniz

Freepik nedir? Ücretsiz vektörler, PSD’ler, simgeler(ikonlar) ve fotoğraflar için eşsiz bir kaynaktır. Platform, Freepik’in ekibi veya grafik tasarımcıları ve vektör sanatçıları-katkıda bulunanlar topluluğu tarafından tasarlanan her ay 80.000’den fazla özel kaynağın yüklendiği özel bir web sitesidir.

Seobul olarak yaptığımız incelemeler sonrası diyebiliriz ki; Logo tasarım, ücretsiz vektör vb. işlere üşenen ve hemen hazır birşeyler arayanların hemen her gün kapısını aşındırdıkları tartışmasız uğrak yeridir!

Freepik Nasıl Kullanılır?

Online grafik tasarım araçları için Freepik en çok ziyaret edilen sitelerin başında gelir. Bu sitede çeşitli kategorilerde kullanışlı tasarım materyaller bulunur. Vektörlerden bir örnek verelim: İlk olarak, Adobe Illustrator gibi bir vektör grafik düzenleyici yazılımına ihtiyacınız olacak. Dosyaları bu programlarla açtığınızda, herhangi bir Freepik kaynağında genellikle iki katman bulursunuz: bir arka plan katmanı ve bir de nesne katmanı. Arka plan katmanı varsayılan olarak kilitli olarak gelir, ancak kilit sembolüne tıklayarak kilidini açıp renkleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

 

Freepik Nasıl Kullanılır?” Sorusundan kastedilen kullanım şartları ise Freepik, tüm ücretsiz kaynakları kişisel ve ticari projeler için kullanmanıza izin verir. Ancak, ücretsiz kaynakları kullandığınızda, “Freepik tarafından tasarlandı” satırını veya sanatçının adını kullanarak sanatçıya atıf sağlamalısınız.

 

Premium kullanıcıysanız ilişkilendirme gerekmez. Üçüncü taraf içerik indiriyorsanız, yazarın kullanım lisanslarına uymanız gerektiğini unutmayın. Tasarımlarınızı toplu olarak satmayı planlıyorsanız, Freepik tarafından sağlanan kaynakların tasarımınızın ana öğeleri olamayacağını unutmayın. Bunları arka plan veya ikincil öğe olarak kullanın.

 

O halde Freepik Nedir Ne Değildir? Bunu özetlemek gerekirse, ücretsizdir ama koşulları sağlarsanız! En önemlisi de aldığınız tasarımları ana unsur olarak kullanmamanız gerektiğidir. Ücretsiz logo tasarım elde etmenin bazı bedelleri ödenmeli, öyle değil mi?

freepik nedir

Freepik İçerik Kategorileri Nelerdir?

Freepik tüm kaynakları 4 ana kategoriye ayırmıştır: Bunlar: Vektörler, PSD Dosyaları, Simgeler (ikonlar) ve Hazır Fotoğraflardır. Aramanızı daraltmanıza yardımcı olacak birçok alt kategori de bulunmaktadır. Grafik kaynaklarının en popüler kategorilerinden bazıları: Arka Plan, Logo, Kartvizit, Infografik, Afiş, Broşür, El İlanı’dır.

İçerikler yüklenirken, tüm kaynaklar ilgili etiketlerle etiketlenir, bu nedenle bu, belirli aramalar yapmak için uygun bir zemin oluşturur.

 

Freepik İndirme Sınırlamaları

Freepik indirme sınırı var mı? Eğer kayıtlı değilseniz, günde 5 indirme hakkınız vardır. Ücretsiz kayıtlı bir kullanıcı olarak, günde 30 kaynak indirmenize izin verilir. Premium kullanıcıysanız, bu sayı günde 100 indirme olur.

 

Freepik Üyelik İşlemleri

Freepik’in Premium planının ücreti şu anda aylık 9,99 Euro’dur. Premium kullanıcı olmak demek: Freepik’in muazzam premium kaynak tabanına erişmek demektir. Ayrıca bu web sitesinde reklamsız bir deneyim de yaşayacaksınız Bir de içerik sahiplerine atıfta bulunmak zorunda değilsiniz.

Sosyal etkileşimler

Freepik nedir? Freepik sosyal etkileşimlerin de merkezidir. Tasarım parçalarını beğenmenizi ve yorum bırakmanızı sağlar. İstediğiniz sanatçıları da takip edebilirsiniz. Herkes bir grafik kaynağını beğense de, yorum yapmak veya takip etmek için kayıtlı bir kullanıcı olmanız gerekir.

Sonuç olarak,

Kendinizi web’deki vektör grafikleri için yalnızca bir kaynak kullanmakla sınırlamanız gerekmese de Freepik ücretsiz olarak inanılmaz kaynaklar sağlamaktadır ve varlık kataloglarını günlük olarak zenginleştirmeye devam etmektedir. Güzel vektör tasarımlarıyla web’e katkıda bulunmak için bu web sitesinin üstlendiği görevler pek çok kişide hayranlık uyandırmaya devam etmektedir.

Bu makalede, Freepik Nedir? Freepik nasıl kullanılır? Freepik indirme sınırı nedir? Üyelik işlemleri Freepik’te nasıl olur? gibi en çok sorulan sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Günümüzde Online Grafik Tasarım araçlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Bunların başında gelen bu web sitesini sizlere tanıtmayı istedik. Umarız, faydalı olmuştur.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *